Будівельні суміші

Сухі будівельні суміші – це порошкоподібні композиції, що складаються з мінерального в’яжучого або полімерного сполучного, наповнювачів і заповнювачів, добавок (модифікаторів, полімерів противоморозних, барвників тощо), що готуються в заводських умовах. На місці проведення робіт будівельні суміші тільки розбавляються водою до заданої консистенції і вживаються відповідно до їх області застосування.

Доцільність використання будівельних сумішей, як матеріалу повної заводської готовності, підтверджена зарубіжної та вітчизняної практикою будівництва.

В Україні виробництво і застосування модифікованих сухих сумішей в будівництві тільки починає розвиватися, про що свідчать низький обсяг споживання суміші на душу населення, що становить менше 2 кг / чол, в рік, що значно менше, ніж у передових західних країнах (у Німеччині – близько 30 кг / чол., у Фінляндії і Швеції – близько 20 кг / чол., в Угорщині та Польщі – 23 кг / чол.). Велика частина застосовуваних в Україні модифікованих сухих сумішей поставляється в готовому вигляді з-за кордону.

Область застосування будівельних  сумішей обширна: виконання бетонних, штукатурних, кладок, плиткових робіт, укладання покриттів підлог, закладення стиків. Світовий і вітчизняний досвід використання будівельних сумішей, показав їх високу ефективність і переваги в порівнянні з традиційними методами проведення робіт: підвищення продуктивності праці в 1,5-5 разів залежно від виду робіт, механізації, транспортування і т.д 

Інші переваги будівельних сумішей

  • зниження матеріаломісткості в порівнянні з традиційними технологіями в 3-10 разів залежно від видів робіт (плиткові роботи – в 7 разів, вирівнювання стін і підлоги – в 10 разів);
  • стабільність складу  і, як наслідок, підвищення якості будівельних робіт;
  • тривалість терміну зберігання без зміни властивостей і витрачання в міру необхідності;
  • можливість транспортування і зберігання при негативній температурі.

В даний час в світі випускається широка номенклатура сухих сумішей для різних видів будівельних робіт. Як показала будівельна практика останніх років, сухі суміші знайшли застосування у всіх галузях промисловості, пов’язаних із застосуванням в’яжучих речовин.

Класифікація найбільш поширених сухих модифікованих сумішей:

Для вирівнювання стін і стель використовуються:

  • Штукатурні розчини: гіпсові, вапняні, цементні, цементно-вапняні, сануючі, декоративні
  • Розчини для монтажу гіпсокартонних листів: монтажний клей, гіпсова шпаклівка

Для влаштування підлог використовуються суміші:

  • Основи під покриття: легкі закладні суміші, вирівнювачі, самовирівнюючі суміші
  • Несучі підлоги: суміші для поверхневого ущільнення бетонних підлог, розчини для промислових підлог

Для плиткових робіт

  • Плиткові розчини: стандартні, професійні, для гнучких поверхонь
  • Затірки для швів.

Для малярських робіт:

  • Шпаклівки: синтетичні, гіпсові, клейові.
  • Фарби: цементні, вапняні, цементно-вапняні, латексні
  • Грунтовки.

Для кладки  використовуються суміші: розчини для укладання газобетонних блоків, розчини для укладання пазогребневих перегородок, розчин для кам’яної кладки.
Для гідроізоляційних робіт: водонепроникні бетони, розчини для гідроізоляції, розчини для обмазувальної гідроізоляції, розчини для гідроізоляції проникаючої дії.
Для теплоізоляційних робіт: клей для приклеювання теплоізоляційних матеріалів і армуючої сітки, вирівнюючий розчин, оздоблювальні склади.

За матеріалами https://nasha-stroyka.com.ua/