Каміни закритого типу

Конструкція закритого каміна дозволяє досягати температури, за якої відбувається найбільш повне спалювання деревного палива. На графіку зліва показані середні значення ККД для різних опалювальних приладів, що використовують дрова.

ККД(коефіцієнт корисної дії) – відношення кількості теплової енергії, переданої від паливника на обігрів приміщення, до кількості енергії, яку можна було б отримати при повному спалюванні деревини. ККД виражається у відсотках %.

Через великий відкритий паливник та надходження великої кількості повітря з приміщення безпосередньо в камеру згоряння, у відкритих камінах не вдається досягати температури, достатньої для повного спалювання палива.

ККД відкритих камінів зазвичай не перевищує 20%, у той час як у закритих камінах ККД досягає 85%, що говорить про те, що обігрів за допомогою закритого каміна в 4 РАЗИ ЕФЕКТИВНІШЕ, ніж обігрів за допомогою відкритого каміна.

2. Економія деревини

По-перше, високий ККД закритих камінів дозволяє використовувати в 4 рази менше деревини на отримання такої ж кількості теплової енергії.

По-друге, наявність регістру управління подачею первинного повітря для горіння дозволяє регулювати інтенсивність та тривалість горіння. Якщо ви бажаєте просто провести вечір перед каміном (без прив’язки до опалення), швидкість витрати палива (кг/година) можна звести до мінімуму.

3. Зниження викидів чадного газу

Кугарний газ (CO) – продукт неповного згоряння вуглецю, що міститься в дровах. Визначити його присутність неможливо, оскільки він немає ні кольору, ні запаху. Основний вплив чадного газу здійснюється на центральну нервову систему, і людина, яка йому наражається, не в змозі оцінити небезпеку та усвідомити, що з ним щось відбувається.